Szentpéteri úrral és feleségével, Mária nénivel Siófokon, egy közművezeték kiváltásával kapcsolatos, ingatlanát is érintő munka alkalmával ismerkedtem meg 2006 szeptemberében. Többször beszélgettünk, így szóba kerültek katonai szolgálatának emlékei is. Büszkén mutatta mega hatvan évvel ezelőtt, 1946 novemberében, aknász szolgálata idején Boronkán készült fényképeket és a Somogy Megyei Néplapban 1968-ban(?) megjelent cikket, melyben lánya fedezte fel fényképét.
Szentpéteri úr hozzájárulásával a beszélgetésünkkor elhangzottakat, az említett cikk, továbbá a bemutatott fényképek másolatát ezúton adom közre.
A MARE elnökének levele a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Víztudományi Kar dékánja részére egy „Jégrobbantások története” című jegyzet kiadásának témájában.
A tanulmány a hazai katonai robbantástechnika fejlődésének 1945 előtti korszakába nyújt betekintést, a vizsgált időszak szakfolyóiratai-ban megjelent cikkek, tanulmányok rövid áttekintésével. Az anyag segítséget nyújthat a témával foglalkozó szakembereknek a saját ku-tatásukhoz szükséges források megismerésében. Az írással a szer-zők egyben emléket kívánnak állítani a robbantástechnika kutatásá-val, fejlesztésével, a robbantás oktatásával, a kiképzéssel és a gya-korlati munkák kivitelezésével abban a korban foglalkozó katonáknak, szakembereknek.
Prof. Dr. Mueller Othmár robbantástechnikai különgyűjtemény
Közép-Európa legnagyobb robbantástechnikai gyűjteményét gondozza az Egyetemi Központi Könyvtár és Levéltár Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar Kari Könyvtára. A több mint 26 ezer dokumentumból álló gyűjteményt Prof. Dr. Mueller Othmár végakaratában hagyta az NKE jogelőd intézményére, a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre.
Kánnár Tibor tagtársunk Az iróasztal rendezése során közel 20 olyan publikáció került elő, amelyeket hazai és külföldi konferenciákra, szakmai napokra készített és adott elő. Lapozgatva a régi anyagokat eszébe ötlöttek azok a szakmai viták, konzultációk, amelyeket kollegáival, szakmabeliekkel folytatott.
A hosszú bányászévek bőséges tapasztalataival rendelkező Vajda László megtisztelt bennünket egy cikkel, melyben egy rövid visszaemlékezéssel és néhány megfakult régi fotóval tárja elénk a múlt egy szegmensét, annak tanulságaival.